13 Şubat 2014 Perşembe

Mart Menekşeleri ( Sarah Jio )

Mart Menekşeleri 

Bir kadının yüreği sırlarla dolu bir denizdir...

Gerçek aşkı yaşadığına inanan ünlü yazar Emily Wilson, kocasının başka bir kadını ona tercih ettiğini öğrenince, hayal kırıklığına uğrar. Tüm bu olanlara rağmen yine de tek bir damla gözyaşı dökmez. 

Büyük yengesi Bee, Mart ayını Bainbridge Adasında geçirmesi için onu davet eder. Emily ruhunda açılan yaraların iyileşmesi umuduyla, bu teklifi kabul eder. 

Adanın mistik havasıyla huzuru yakalamaya çalışan Emily, 1943 yılında yazılmış kırmızı kadife kaplı bir günlük bulur. Bu günlük onu geçmişin tozlu sayfalarına hapsolan gerçek bir aşk hikâyesine ve altmış yıllık bir aile sırrına götürecektir...

Umudun, hüznün ve pişmanlığın bir arada işlendiği büyüleyici bir roman… İlk kitabı Mart Menekşeleri ile Library Journal En İyi Kitap Ödülüne layık görülen Sarah Jio, insan kalbinin, ne kadar hatalı olursa olsun sevdiklerimizi her zaman affedeceğini eşsiz bir dille anlatıyor.

Benim Sarah Jio'nun okuduğum ikinci kitabı Böğürtlen kışı gibi  çok sürükleyici elimden bırakamadığım bir kitap oldu en kısa zamanda Yamur Sonrası'nı da okumak istiyorum okunulası bir kitap. Birde Arkadya yayınlarının püsküllü kitap ayraçları çok şık ve kitaba özgü.


2 yorum:

  1. cnm yazıma yaptığın yorumu okudum :) çok teşekkürler seni merakta bıraktığım için sevindim doğrusu :)) bu kadar uzun aralar verme :) ahşap boyamaların devamı gelsin. çok öptüm cnm

    YanıtlaSil