2 Aralık 2013 Pazartesi

Böğürtlen Kışı Sarah Jio (Kitap Yorumu)

Bir günde okuduğum en iyi kitaplardan bir tanesi kitabın başından sonuna kadar gözlerimin dolduğu sonunda kendimi tutamayıp bırakıp ağladığım ender kitaplardan birisi. Belki bunda anne olmamın etkisi olabilir. Yazarın anlatımı hiç sıkmıyor kitaba başlamamla bitirmem bir oldu. Harika bir kitap mutlaka okumalısınız....


Kitabın  Arka Kapağı

"Canım Danielım,

Kaybolduğun gün dünyam sona erdi, canım oğlum. Seni her kim alıp götürdüyse, seninle birlikte kalbimi, hayatımı da çaldı. Ben senin gülümsediğini görmek, kahkahalarını duymak, mutluluğunu paylaşmak için yaşıyordum."

Vera Ray 1933 yılının o karlı mayıs akşamında üç yaşındaki oğlu Danielı son kez öptüğünü bilmiyordur. Her ne kadar oğlunu yalnız bırakma düşüncesinden nefret etse de hayatlarını devam ettirmek için çalışmak zorundadır. Tek avuntusu, gün ağardığında küçücük oğluna sarılacak olmasıdır. Ancak Vera geri döndüğünde karşılaştığı manzara, Danielın boş yatağıdır. Bir de karlar içine gömülmüş olan oyuncak ayısı.

Seksen sene sonra Seattle yine mayıs ayında karlar altındadır. Köklü bir gazetede muhabir olan Claire Aldridge, bu doğaüstü olayı haber yapacaktır. Araştırmalarına devam eden Claire, küçük çocuğun bu zamana kadar sonuçlanmamış kaçırılma davasıyla karşılaşır. Evlat kaybetmenin ne demek olduğunu çok iyi bilen Claire, bu olayı çözmeye karar verir. Ancak çözdüğü her düğümün, onu Verayla olan bağlantısına yaklaştırdığından habersizdir…
"Böğürtlen Kışı" diye mırıldandı Frank 
"Efendim?"
"Fırtına," diye devam etti.  Ona böğürtlen kışı diyorlar. Meteorologlar, mevsim sonu görülen ani soğukları böyle adlandırıyorlar. İlginç değil mi?

"Bir insanın kişiliğini hatalar oluşturur."

" Herkes kendi hayat yolunda acılar çekip iyileşir."6 yorum:

 1. Merak ettim şimdi.. bende ucurtma avcisini yeni bitirdim guzel bir kitsp arayışındayim ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her kitap kişilerlede aynı etkiyi bırakmıyor ama ben çok beğendim, bir solukta okudum. Tavsiye ediyorum bence okuyun.

   Sil
 2. Bende merak ettim bu kitabı, ilk fırsatta alacağım:)

  sevgilerle

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence çok güzel bir kitap ilk fırsatta okuyun.

   Sil
 3. Güzel bir kitap arayışı içindeydim :) bu güzel bir fikir oldu. takipteyim, sevgiler

  YanıtlaSil