20 Aralık 2013 Cuma

Alper Kamu Cehennem Çiçeği / Alper Canıgüz


Murat Menteş sayesinde ilk kez Alper Canıgüz kitabı okudum, ve neden daha önce okumadım diye hayıflanıyorum şimdi. Murat Menteş tarzı acayip keyif aldım okurken ama biraz daha argo. Ben çok beğendim diğer kitaplarını da en kısa sürede okuyacağım. Dil akıcı, karakterler süper , absürd , komik tek kötü tarafı çabuk bitiyor olması...... 

"Bilirsiniz, insanlar doğar, ölür ve sonra büyür."

Dünyanın en küçük dedektifi geri döndü.
Alper Kamu 9 yıl sonra, hâlâ 5 yaşında.
Alper Canıgüzün eşsiz kahramanı Alper Kamuyla birlikte her türlü şiddetin hüküm sürdüğü bir atmosferde, kırık hayatların, küllenmiş aşkların ve daha nice esrarın peşinde kara mizahla yüklü yeni bir yolculuğa çıkıyoruz.

Kahramanımız, bu kez bir çocuğun ölümü ve eski bir aşk hikayesinin ardındaki gerçekleri ortaya çıkarmak için uğraşırken, "İnsanlığa dair kavrayışımızı biraz daha ileri götürmeyecekse bir cinayeti çözmenin ne anlamı var ki?"

diyen bir dedektife yakışacak şekilde, adalet kavramımızı sorguluyor.

Alper Kamu Cehennem Çiçeği;
ilk üç romanıyla edebiyatımızda kendine özgü ayrıcalıklı bir yer edinen Alper Canıgüzden kahkaha ve gözyaşının iç içe geçtiği büyülü bir serüven.

4 yorum:

 1. Aaaaa bu kitap'ı çok kişide görüyorum merak ediyordum bende en yakında zaman okumayı düşünüyorum bu arada takiptesin.

  Banada beklerim sevgilerimle...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler güzel kitap okumanızı tavsiye ederim.

   Sil
 2. Şuan sizinde bu yıl okuduğunuz ''İskender'''i okuyorum Elif Şafak iyi bir yazar kitaplarıda iyi oluyor haliyle... Sonra bu kitaba başlicam tavsiye için teşekkür ederim.

  YanıtlaSil